קורס צלילה כוכב אחד של IANTD (Open Water Diver) הינו הצעד הראשון בעולם התת- ימי. הוא פותח בפניך עולם חדש בו תלמד איך להתפתח כצולל עצמאי. קורס צלילה זה ילמד אותך את יסודות הצלילה בכדי שתוכל להכיר את העולם התת- ימי ואת החי והצומח המצויים בו.

קורס צלילה כוכב ראשון של IANTD הוא קורס של חמישה ימים, בו תלמד את כל הבסיס לצלילה. באילת, הקורס מתבצע לכל אורכו בים. קורס צלילה כוכב ראשון של IANTD מורכב משלושה חלקים:

  1. שיעורי מים מוגנים מלמדים את הנהלים הבסיסים בצלילה. תקבל חמישה שיעורים מעשיים של מים מוגנים, בתנאים מקבילים לבריכה או דומים לה ובעומק לא יותר מחמישה מטרים. הים באילת ידוע כבעל אותם תנאים כבבריכה.
  2. השיעורים התיאורטיים בספר תואמים לתרגילים המעשיים בים. בשיעורים אלו תלמדו את הדברים הבאים: העקרונות הפיזיקליים והפיזיולוגיים של השהות במים (ציפה, לחץ, עומק, אוויר…); ציוד צלילה והדרך להשתמש בו; שיטת החבר לצלילה ומשמעות הסימנים מתחת למים; הערכת בטיחות; הסביבה המימית והשימור שלה; השימוש בטבלאות ומחשבי צלילה. והמבחן העיוני שהיינו השלב האחרון של הקורס.
  3. צלילות מים פתוחים מחזקות את הידע והמיומנויות שלך, כך שתוכל להרגיש בנוח לחלוטין במים ולהגיע לרמת יכולות הנדרשת לקבלת הסמכת צולל מים פתוחים של IANTD. נבצע שש צלילות מים פתוחים בסביבה טבעית, בים האדום באילת, ותרגילים בעומק של יותר מחמישה מטרים.

לאחר קבלת הסמכתך תוכל לצלול בכל מקום בעולם בליווי בן זוג לעומק מקסימאלי של 21 מטרים. הסמכתך כצולל כוכב ראשון מאפשרת לך להתקדם לקורס צלילה כוכב שני ולהתמחויות שונות.

תנאי קבלה: בריאות פיזית טובה
הגבלת גיל: 12

משך הקורס: כחמישה ימים – חמש צלילות מים מוגנים ושש צלילות מים פתוחים.

מחיר: 1,200 ש"ח
המחיר כולל ציוד צלילה, ביטוח, ספר לימוד, יומן צלילות ותעודת הסמכה של IANTD.
המחירים עשויים להשתנות.


לקטינים, התרגילים המחייבים לצורך ההסמכה הם כמו למבוגרים, אך יתכן ותנאים והגבלות נוספים הנוגעים לשימוש בהסמכה.